معرفی عایق ایزومکس

عایق بندی استخر ایزومکس

استفاده از عایق دو جزئی ایزومکس یکی از بهترین روش های عایق بندی استخر به شمار می رود، امروزه روش های مختلفی برای عایق بندی استخر ارائه شده است که استفاده از عایق های پلیمری یکی از روش های مدرن عایق بندی استخر محسوب میشود. در این مقاله به معرفی مختصر این عایق استخر پرداخته ایم.

عایق ایزومکس ابی تصویر

عایق دو جزئی ایزومکس

عایق استخری ایزومکس در دسته عایق های رطوبتی پلیمری دسته بندی میشود، از این عایق برای اب بندی انواع استخر، آبنما، حوضچه های پرورش ماهی و… می توان استفاده کرد.

عایق رطوبتی ایزومکس در دو رنگ سفید و آبی به صورت 30 کیلویی (10 لیتر رزین و 20 کیلو پودر) عرضه میشود. و هر بسته از عایق ایزومکس برای حدود 12 تا 15 متر مربع از استخر شما استفاده میشود.

برای استحکام بیشتر و جلوگیزی از بروز مشکلات در اینده پیشنهاد میشود عایق بندی در 2 مرحله انجام شود، ابتدا مرحله اول عایق روی سطح استخر اجرا میشود و بعد از خشک شدن، لایه دوم به عنوان لایه محافظ و کامل کننده اجرا میشود.

این عایق بر پایه سیمان است و شامل پلیمرهای مخصوص، برخی مواد سیمانی، رزین و… است که به صورت دو جزئی مورد استفاده قرار میگیرد. برای رقیق کردن این عایق به هیچ عنوان از اب و سایر مایعات استفاده نکنید. تنها رقیق کننده این عایق رزین مخصوص خود ان است.

نمونه اجرا شده استخر با عایق ایزومکس

(اجرا عایق ایزومکس در استخر تفریحی)

ویژگی های عایق استخر ایزومکس

از جمله اصلی ترین ویژگی های عایق استخر ایزومکس میتوان به سادگی در اجرا و عدم نیاز به ابزار و وسایل خاص اشاره کرد. همان طور که بارها گفته ایم، اجرا عایق استخر ایزومکس نیازی به تخصص و ابزار خاصی ندارد و شما می توانید با وسایلی مانند، چرتکه، ماله، کاردک و… عایق را روی سطح استخر اجرا کنید.

دارا بودن مقاومت فشار مثبت و فشار منفی هم از جمله ویژگی های عایق رطوبتی ایزومکس است، به صورت خلاصه منظور از مقاومت فشار مثبت عدم نفوذ مایعات از سطح بیرونی عایق به سطح داخلی عایق است و در مورد فشار منفی منظور عدم نفوذ مایعات از سطح بیرونی به داخل است.

در برخی از روش های عایق بندی در صورتی که از سمت زیر کار و پشت رطوبت و آب به عایق برسد، عایق عملکرد خود را از دست میدهد و دچار مشکل میشود، به طور مثال در عایق بندی با ایزوگام اگر از زیر رطوبت به ایزوگام برسد، به اصطلاح ایزوگام طبله میکند و از سطح کار جدا میشود.

اما در مورد عایق 2 جزئی ایزومکس این طور نیست و این عایق به صورت کامل مانع از ورود رطوبت و اب از داخل و بیرون میشود و در این موارد هیچ مشکلی برای عایق 2 جزئی ایزومکس به وجود نمی اید.

همچنین:

  • چسبندگی بالا
  • کیفیت مناسب
  • و…

از سایر ویژگی های عایق ایزومکس به شمار می ایند.

دست اول عایق

(اجرا لایه اول عایق ایزومکس ابی)

نحوه استفاده عایق ایزومکس

برای استفاده از این عایق کافی است تا شما دو جزء پودر و رزین را به نسبت مورد نیاز با هم مخطوط کنید و بعد با استفاده از وسایلی مانند چرتکه، کاردک و… ملات بدست امده را روی سطح استخر اجرا کنید.

پیشنهاد میشود برای عملکرد بهتر و کاهش هزینه ها بعد از ساخت سازه اصلی استخر یک لایه استر سیمان روی استخر بکشید و بعد عایق ایزومکس را روی استر سیمان اجرا کنید.

در این حالت به دلیل صاف بودن سطح سیمان مقدار عایق کمتری برای استخر مصرف میشود و چسبندگی عایق به سطح زیر کار بیشتر میشود. البته در مواردی که سازه استخر از بتن تشکیل شده یا سطح سازه استخر صاف و یک دست است هم می توان عایق استخر ایزومکس را اجرا کرد و الزامی به کشیدن یک لایه استر سیمان نیست.

همچنین پیشنهاد میشود تا قبل از اجرای عایق سطح استخر را کمی مرطوب کنید و بعد لایه اول عایق استخر را اجرا کنید و بعد از مدت حدود 1 تا 2 ساعت (بسته به شرایط اب و هوایی) لایه اول کمی خشک میشود و بعد میتوان لایه دوم را اجرا کرد.

در اخر بعد از اجرا کامل و تا قبل از خشک شدن کامل عایق مانند سیمان، عایق در چند مرحله اب دهی کنید و بعد از گذشت 24 الی 48 ساعت استخر شما اماده اب گیری و استفاده است. حتما ابدهی نهایی کار را به صورت مرتب و در چند مرحله انجام دهید تا عایق به استحکام نهایی مورد نظر برسد.

عایق ابی ایزومکس

(اجرا عایق ایزومکس در آبنما)

سخن پایانی

همان طور که خواندید در این مقاله به برسی و معرفی عایق 2 جزئی ایزومکس پرداختیم، برخی از ویژگی ها، نحوه استفاده و معرفی کلی از این عایق رطوبتی داشتیم.  در نهایت شما می توانید برای خرید عمده، خرید تکی و یا دریافت مشاوره با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید و در خصوص این محصول راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

 

برای خرید عایق ایزومکس به صورت تکی و عمده، تمایل به اخذ نمایندگی و اطلاع از سایر اطلاعات، تماس با کارشناسان ایزوفیکس، مشاوره و سئوال در مورد عایق می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

09190958620

09155595067

051-37243814

تماس با شماره های بالا رایگان است و هیچ گونه هزینه اضافی برای شما ندارد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button