عایق بندی کف خودرو

عایق بندی کف خودرو - عکس دمپینگ کف خودرو

عایق بندی خودرو در شهرهای شمال کشور و مناطق مرطوب و شرجی از اهیمت زیادی برخوردار است، به این دلیل که در این مناطق به دلیل وجود رطوبت بالا فلزت و کف خودروها به تدریج دچار پوسیدگی و زنگ زدگی می شوند.

به همین دلیل در این مناطق سطوح فلزی مانند سقف های شیروانی، قسمت کف خودرو و… را با عایق های مختلف برای جلوگیری از پوسیدگی عایق بندی می کنند.

عایق بندی کف خودرو با ایزوفیکس

ویژگی ها و کابردهای ایزوفیکس

ایزوفیکس ساده محصول اصلی شرکت ایزوفیکس است که مناسب برای عایق بندی سطوح مختلف ساختمان و عایق بندی فلزات است. این محصول مناسب برای عایق بندی سطوح فلزی است و چسبندگی بالایی به سطح دارد.

ایزوفیکس کاملا اب گریز بوده و هیچ گونه جذب اب و رطوبتی ندارد. برای اجرا و استفاده از ایزوفیکس نیازی به فرد متخصص و تجهیزات خاصی نیست و ایزوفیکس قابلیت سرد اجرا بودن دارد و نیازی به گرم کردن و اتش نیست!

ایزوفیکس در بسته بندی های مختلفی موجود است و شما می توانید با توجه به مقدار مورد نیاز خودتان یکی از سایز های 1،4،10،1 یا 20 لیتری را سفارش دهید.

عایق بندی کف ماشین با عایق ایزوفیکس ساده

تاریخچه و علت عایق بندی

در گذشته برای عایق بندی قسمت کف، رکاب و گلگیرهای خودرو از ترکیب قیر گرم شده و اضافه کردن برخی حلال ها به قیر استفاده میشود اما با توجه به خطراتی که استفاده از قیر داغ دارد و اسان نبودن تهیه کردن برخی حلال ها امروزه می توان از ایزوفیکس یا سایر عایق ها استفاده کرد.

امروزه هم برخی از افراد قدیمی بازار اقدام به عایق بندی کف خودرو به روش قدیمی و با استفاده از قیر می کنند، البته امروزه مواد جدید پلیمری مانند ایزوفیکس و… وارد بازار شده است که نحوه اجرا راحت تر و ویژگی های بیشتری نسبت به روش های قدیمی دارد.

قیر پاشی و عایق بندی کف خودرو باعث افزایش طول عمر بدنه و قسمت های فلزی می شود. استفاده از ایزوفیکس در قسمت بیرونی خودرو انجام میشود و نیازی به باز کردن صندلی و اجزاء داخلی خودرو نیست البته می توان عایق را در قسمت داخلی خودرو هم اجرا کرد.

اماده سازی برای عایق بندی کف ماشین

نحوه اجرا عایق بندی کف خودرو با ایزوفیکس

برای اجرای ایزوفیکس برای عایق بندی کف خودرو شما باید در ابتدا خودرو خودتان را روی چاله ببرید و سپس مایع ایزوفیکس را با استفاده از کاردک، چرتکه یا اسپری بر روی کف خودرو اجرا کنید.

در صورت نیاز می توانید برای رقیق کردن ایزوفیکس از تینر ده هزار یا بنزین استفاده کنید، اما توجه کنید که تا حد زیادی این محصول را رقیق نکنید در غیر این صورت عملکرد اصلی خود را از دست می دهد.

به طور مثال برای رقیق کردن یک سطل 16 لیتری ایزوفیکس شمما می توانید نهایتا 4/5 لیتری بنزین یا تینر ده هزار استفاده کنید. اما پیشنهاد میشود تا از مقدار زیادی استفاده نکنید.

می توانید در صورت نیاز به صورت دو دست ایزوفیکس را اجرا کنید، توجه کنید که در نهایت ضخامت لایه نهایی شما در حدود 3 الی 4 میلی متر باشد کافی است و نیازی به ایجاد ضخامت بیشتری نیست؛ هر چقدر لایه شما ضخامت بیشتری داشته باشد زمان خشک شدن هم افزایش پیدا می کند.

اجرا عایق کف خودرو با ایزوفیکس

(اجرا عایق بندی خودرو با ایزوفیکس – عکس ارسال خریدار مربوط به سال 96)

سخن پایانی

همان طور که خواندید با استفاده از ایزوفیکس می توانید قسمت کف خودرو را عایق بندی کنید و تا چند سال ترسی از پوسیدگی کف خودرو نداشته باشید، ایزوفیکس تهیه شده از قیر پلیمری و دارای کاربردهای گوناگونی است و ویژگی های زیادی نسبت به استفاده از قیر برای عایق بندی کف خودرو دارد. برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر به صفحه عایق ایزوفیکس مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button