روش های رفع نشتی استخر

رفع نشتی استخر عکس

اب بندی استخر از مهم ترین اقدامات در ساخت استخر است که اگر به درستی استخر شما اب بندی نشود در اینده با مشکلاتی مثل نشتی اب، کم شدن آب، ترک خوردن و… روبه رو می شوید. در این مقاله به بررسی نحوه رفع نشتی اب استخر پرداخته ایم و برای رفع این مشکل چند راهکار پیشنهاد کرده ایم، در ادامه همراه ما باشید.

خرابی استخر

چرا رفع نشتی استخر مهم است؟

استخرها با کاربردهای مختلفی ساخته می شوند، اما در همه موارد استخر با مایعات مختلف سروکار دارد. در هنگام ساخت استخر شما باید به عایق بندی استخر هم توجه کنید در صورت عایق بندی نادرست، اتمام عمر مفید عایق و… استخر شما دچار مشکل می شود.

نشتی اب استخر به خودی خود مشکل بزرگی نیست اما در مواردی که استخر شما نشتی اب دارد، موارد زیر پیش می اید:

  •  نشتی اب استخر باعث هدر رفت اب می شود و این مقدار اب در ماه یا سال عدد بسیار قابل توجهی است.
  •  نشتی اب باعث خرابی سازه استخر شما می شود. عبور اب و جذب رطوبت باعث می شود تا سایر قسمت های عایق شما هم دچار مشکل شود و جذب مواد شیمیایی و عناصر معدنی موجود در اب، باعث خرابی اصل سازه استخر شما می شود.

پس همان طور که خواندید به دو دلیل بالا  رفع مشکلات عایق بندی استخر شما مهم است و شما باید در سریعترین زمان نسبت به رفع این مشکلات اقدام کنید زیرا با گذشت زمان شدت خرابی عایق و سازه شما بیشتر میشود.

 

نحوه رفع نشتی استخر

برای استخر مشکلات مختلفی ممکن است به وجود بیاید، در ادامه برخی از رایج ترین مواردی که برای استخرها پیش می اید همراه با چند راه حل برای رفع این مشکلات اورده شده است:

البته باید توجه کرد قبل از انجام هر گونه اقدامی امار و اعداد مربوط به استخر خودتان را محاسبه کنید، به طور مثال شما باید ابعاد استخر، میزان کم شدن اب در حال پر اب بودن کامل و… را بررسی کنید و بعد با استفاده از امار و پیدا کردن مشکل اصلی اقدام به رفع مشکل کنید.

توجه داشته باشید که تبخیر اب را با مشکل نشتی استخر اشتباه نگیرید! با توجه به منطقه، شرایط اب و هوایی، سر پوشیده بودن یا نبودن و مقدار کم شدن، در استخر ها متفاوت است و با توجه به این شرایط کم شدن اب در استخرها تا حدی مربوط به تبخیر اب است نه مشکل عایق و نشتی اب.

ترمیم استخر

کم شدن اب استخر کاشی شده

در برخی موارد شما در مرحله اخر اقدام به کاشی کاری استخر خودتان کرده اید و یا بعد از مدتی استخر کاشی شده شما دچار کم شدن اب و نشتی می شود.

برای رفع این مشکل شما دو راهکار پیش رو دارید:

در روش اول شما می توانید با استفاده از چسب ها و پرایمرهای مخصوص اقدام به ترمیم استخر کاشی شده کنید، این مواد مانند چسب اب بندی اذر، پرایمر ریف و… مایعات بی رنگ و شفافی هستند که با روش های مختلفی در استخر اجرا میشود و تا حدودی جلوی مشکل نشتی اب استخر شما را می گیرد.

این روش ارزان قیمت بوده و زمان زیادی برای اجرا نیاز ندارد اما باید توجه داشته باشید که احتمال بروز نشتی اب بعد از اجرای این مواد هم هست و نمیتوان گفت به طور قطعی مشکل شما با استفاده از این عایق حل می شود.

در روش دوم شما باید درزهای بین کاشی را با استفاده از فرز یا وسایل دیگر حدود 5 ای 7 میلی متر تخلیه کنید و بعد مجددا با استفاده از پودرهای بندکشی و… اقدام به بندکشی فاصله بین کاشی ها کنید.این روش زمان، تجهیزات و هزینه بیشتری نیاز دارد اما نسبت به روش اول درصد موفقیت بیشتری دارد.

ترمیم استخر ایزوگامی

رفع مشکل عایق های نانو

در برخی مواد افراد با استفاده از عایق های به اصلاح نانو اقدام به عایق بندی استخرشان کرده اند، در صورت بروز مشکل برای این عایق ها بهترین راه تماست که عایق را اجرا کرده است.

برای رفع مشکل این عایق ها شما معمولا باید از خود همان عایق ها استفاده کنید و خوشبختانه رفع مشکل این نوع عایق ها معمولا راحت تر از سایر موارد است.

 

رفع نشتی استخرهای ایزوگام شده

در استخرهایی که از ایزوگام به عنوان عایق استفاده شده است شما چند راه برای رفع مشکل پیش رو دارید، اما بهتر است بدانید که برای عایق بندی استخر به هیچ عنوان ایزوگام گزینه مناسبی نیست.

برای رفع این مشکل شما باید با نصاب و تعمیر کننده های ایزوگام تماس بگیرید در بیشتر موارد رفع مشکل این نوع عایق سخت و قابل رفع نمی باشد و معمولا نیاز به تعویض ایزوگام و عایق بندی مجدد دارید. اما در برخی موارد هم رفع مشکل به اسانی صورت می گیرد و نیازی به تعویض نیست.

رفع ترک استخر

رفع ترک و شکستگی استخر

بسته به نوع ترک و محل ترک نحوه رفع مشکل متفاوت است، اما مسئله مهم در ترک و شکستگی های استخر رفع و بازسازی سازه نیست چرا که پر کردن و رفع ترک به اسانی انجام میشود.

در این موارد شما باید به دنبال علت به وجود امدن ترک و رفع ان مشکل باشید در غیر این صورت مجددا استخر شما ردر صورت بروز مشکل دچار ترک خوردگی میشود.

اما برخی از ترک ها و شکستگی ها مربوط به نحوه ساخت استخر است و به دلیل مشکل در سازه به وجود می اید و باید سازه استخر شما به طور کامل مورد بررسی قرار بگیرد و با توجه به شرایط بازسازی و ترمیم شود.

 

سخن پایانی

همان طور که خواندید با توجه به نوع خرابی به وجود امده شما راه حل های مختلفی برای رفع مشکل خود پیش رو دارید در این مقاله به بررسی چند نوع از مشکلایت رایجی که برای استخرها و سازه های ابی به وجود می اید پرداختیم در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره شما می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید و در خصوص استخر و عایق بندی مشاوره رایگان دریافت کنید!

09155595067

09190958620

مشکلاتی که در بالا گفته شده به صورت عمومی و کلی بوده و شما برای رفع مشکل دقیق و صد در صدی استخر پیشنهاد میشود تا با افراد با تجربه و متخصص در این زمینه مشاوره کنید و برای رفع مشکل برنامه دقیق و اصولی را پیاده سازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button