بهترین روش برای آب بندی استخر کدام است؟

“بهترین روش برای آب بندی استخر کدام است؟” این سوال بسیاری از افرادی است که با مساله نشت آب و خرابی استخر، دست و پنجه نرم کرده‌اند! نگهداری از استخرهای عمومی و خصوصی جزو مهم ترین کارهای مراقبتی بعد از احداث آنها به شمار می آید. موادی که برای ساخت آن‌ها استفاده می شود عموماً از سیمان است، لذا به دلیل این که سیمان جنس نفوذپذیری دارد، آب به راحتی می تواند از آن عبور کند. استخرها مانند ذخایر آبی عمل می کنند و حجم زیادی از آب را در خود نگه می دارند بنابراین باید به صورتی مطمئن ساخته شوند تا این حجم آب را به میزان زیادی و به بهترین شکل ممکن و بدون ذره‌ای نشتی در خود نگه دارند. بنابراین یکی از مهم‌ترین نکات در ساخت و نگه داری از یک استخر توجه به آب بندی استخر است. این امر مهم باعث می شود تا از نشست کردن آب در استخر جلوگیری شود. علاوه بر حفظ نمای استخر، حفاظت از استخر در برابر سرمای زیاد و یخ زدگی از جمله دلایلی است که آب‌بندی را با اهمیت می‌کند.

بنابر آنچه که گفته شد یکی از پارامترهای مهم در طراحی و احداث استخرها مربوط به آب بندی استخر است. استخرها هم بوسیله آب درون آنها و هم از طریق زیرزمینی در تماس با آب قرار دارند اگر درون بتن و یا سطوح استخر هرگونه ترک،‌ درز و یا شکافی وجود داشته باشد، آب یا بخار آب می تواند از طریق همین آسیب‌های موجود در سازه به بتن و سطوح استخر نفوذ کرده و به سازه و ساختمان های اطراف آن صدمه وارد کند.

عایق‌های رطوبتی

در موقع بهره برداری از استخر باید از عدم نشت آب درون استخر اطمینان پیدا کرد چراکه اگر اجزای استخر آب بند نباشد آب از آن به بیرون نفود می کند و آسیب های زیادی برای کاربران دارد، گاهی اوقات ترک خوردگی کف استخر،  منجر به نشت آب می شود در این صورت سریعا نیازمند اجرای عملیات ترمیم ترک بتن می باشد تا از گسترش آسیب و کاهش حجم آب جلوگیری کند بنابراین ضروری است نگهداری از استخر و آب بندی آن با هدف پیش گیری از نفوذ و نشت آب و سایر مایعات مورد توجه قرار بگیرد. یکی از روش‌های آب بندی، استفاده از عایق های رطوبتی است.

ایزوفیکس؛ یکی از بهترین روش‌های آب‌بندی استخر

عایق رطوبتی ایزوفیکس با قابلیت نفوذ ناپذیری بالا جهت آب بندی استخرها و سرویس‌های بهداشتی به کار می رود. ایزوفیکس به دلیل این که در برابر رطوبت بسیار مقاوم است می تواند عایق قابل قبولی برای آب‌بندی کف و دیواره‌ استخرها باشد به دلیل خاصیت عسل گونه ایزوفیکس استفاده از آن آسان بوده و پس از گذشت 5 الی 7 ساعت به بالاترین قدرت چسبندگی خود می رسد و به سطح زیرین خود چسبیده و به هیچ عنوان جدا نمی شود و با گذشت زمان و تغییر شرایط جوی به حالت اولیه خود بر نمی گردد و چون در برابر شرایط جوی مقاوم است دچار ترک خوردگی و یا شل شدگی نیز نمی شود.

از مزایای ایزوفیکس می‌توان به راحت الاجرا بودن آن اشاره کرد، به گونه ای که بدون نیاز به تجهیزات تخصصی و با کمک یک کاردک یا حتی ابر اسفنجی می‌توان آن را بر روی سطوح مختلف اجرا کرد. همچنین قیمت مقرون به صرفه و کیفیت مناسبی که ایزوفیکس دارد باعث شده تا رضایت بسیاری از مصرف کنندگان جلب شود.

با توجه به ویژگی‌های منحصر به فردی که ایزوفیکس دارد، می‌توان آن را نسل جدید عایق‌های رطوبتی نامید. اگر در مورد ایزوفیکس سوال و یا نیاز به توضیحات بیشتری دارید و می‌توانید هم اکنون با مشاوران و متخصصان ما ارتباط برقرار کنید. آن‌ها پاسخگوی شما خواهند بود.

ارتباط با کارشناسان ایزوفیکس : 09155595067

ارتباط با واحد فروش: 02128424714

سپاس ازینکه تا پایان همراه ما بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button